عروس داماد

 در روابط عاشقانه، مثل ساير روابط، چيزهاي كوچك و جزئي هستند كه اهميت دارند. همانطور كه به زبان آوردن يك كلمه نادرست يا يك نگاه ناجور مي‌تواند يك زوج را هفته‌ها به قهر بكشاند، رفتارهاي جزئي و كم‌اهميت هم باعث موفقيت و دوام يك رابطه مي‌شوند. يك هديه كوچك، يك تحسين غير منتظره و يك لحظه تماس جسمي مي‌تواند يك رابطه را مستحكم‌تر كند.

  به اعتقاد روانشناسان ، اين ابراز علاقه‌ها و محبت‌ها خيلي بيشتر از گوش دادن فعال و اعتماد در رابطه اهميت دارند. تحقيقات مختلف ۱۰ رمز موفقيت شاد ، راضي و خوشبخت نگه داشتن زوج‌ها را معرفي كرده است.

۱ – به همسرتان بگوييد كه چقدر دوستش داريد

  بااينكه درست است كه عمل كردن بهتر از حرف زدن است اما گاهي‌ اوقات كلمات و حرف‌ها تاثير به‌ مراتب بيشتر نسبت به اعمال دارند. هر از گاهي احساساتتان را به صورت كلامي نشان دهيد. يك “دوستت دارم” ساده مي‌تواند احساسي عالي در همسرتان ايجاد كند و باعث مي‌شود او احساس دوست‌ داشته شدن و امنيت كند.

۲ – با تماس جسمي عشقتان را بيشتر كنيد

  گذاشتن دستتان پشت همسرتان، انداختن دستتان روي شانه‌هايش وقتي جلوي تلويزيون نشسته‌ايد، گذاشتن دستتان روي پايش وقتي كنار هم نشسته‌ايد و گرفتن دست‌هايش موقع راه رفتن احساسي گرم و صميمي به همسرتان منتقل مي‌كند و عشق و محبت شما را به او مي‌رساند.

۳ – همسرتان را تحسين كنيد

   هميشه چيزهايي كه در همسرتان دوست داريد را به او بگوييد. چيزهايي كه تحسين مي‌كنيد، چيزهايي كه در شما ايجاد غرور مي‌كند، توانايي‌ها و نقاط قدرت او. ايجاد يك رابطه عاشقانه فقط مربوط به پيوند دروني نيست، براي به دست آوردن چنين رابطه‌اي بايد بتوانيد او را تشويق و تحسين كنيد و براي رشد و پيشرفت در جريان زندگي حمايتش كنيد. به همسرتان كمك كنيد از توانايي‌هاي خود در بالاترين حد استفاده كند.

۴ – خود را تقسيم كنيد

   چيزهايي كه دوست داريد و دوست نداريد، آرزوها و ترس‌ها، دستاوردها و اشتباهات يا هر چيز ديگر مربوط به خودتان را فقط براي خود نگه نداريد. اگر چيزي برايتان مهم است، آن را با همسرتان تقسيم كنيد. از اين مهمتر، اين تقسيم كردن خودتان بايد بيشتر از هر كس ديگر با همسرتان باشد. با اينكه لازم است در هر رابطه‌اي كمي فضاي شخصي براي هر دو طرف وجود داشته باشد، اما همسرتان بايد هميشه نزديك‌ترين فرد به شما باشد.

۵ – هر زمان همسرتان نياز داشت، حضور داشته باشيد

   وقتي همسرتان با يك مشكل مهم در زندگي خود روبه‌رو مي شود، مثل از دست دادن كار خود يا مرگ يكي از عزيزانش، مشخص است كه بايد چه بكنيد. اما در اتفاقات جزئي زندگي هم خيلي مهم است كه هميشه براي او حضور داشته باشد مثل يك مشاجره كوچك در محل‌كار، يك اشتباه كاري و … بايد به حرف‌هاي او گوش دهيد، با او درد و دل كنيد و بتوانيد آرامش را دوباره به همسرتان برگردانيد.

۶ – هديه بدهيد

   از فرصت‌ها براي دادن هداياي مادي استفاده كنيد. يك كتاب خوب، يك دسر خوشمزه، يك تكه طلا يا جواهر يا لباس، هر چيز كوچك يا بزرگي كه به او نشان دهد به فكرش هستيد. يك يادداشت عاشقانه براي او بگذاريد يا يك پيامك عاشقانه بفرستيد. اين كارها به همسرتان نشان مي‌دهد هميشه به يادش هستيد و دوستش داريد.

۷ – به نيازها و كمبودهاي همسرتان با سخاوت جواب دهيد

   يكي از بزرگترين قاتلان روابط، انتظارات غير منطقي است. شما با يك انسان ازدواج كرده‌ايد نه يك ربات، انساني كه سرشار از اشتباه و نقص است. اينها خصوصيات او هستند نه اشكالات او. بايد ياد بگيريد خصوصيات و ويژگي‌هاي همسرتان را بشناسيد و تحسين كنيد. بايد او را همانطور كه هست بپذيريد. از آنجا كه ضعف‌هاي ما در مركز عميق‌ترين نا امني‌هاي ماست، به هيچ عنوان سعي نكنيد اشتباهات و اشكالات او را برجسته‌تر از آنچه كه هست نشان دهيد.

۸ – با هم خلوت كنيد

   هر چقدر هم هر دو شما زندگي‌هاي پرمشغله‌اي داشته باشيد، حتماً حداقل يك شب در هفته را تنها با هم بگذرانيد. تجربه‌هاي تازه با هم داشته باشيد، از خاطراتتان براي هم بگوييد و از بودن با هم لذت ببريد.

۹ – هيچ چيز را دست‌كم نگيريد

   هر روز بخاطر وجود همسرتان و هزاران خوشي كه با خود به زندگي‌تان آورده است، قدرداني و شكرگزاري كنيد. به خاطر داشته باشيد كه اگر در رابطه‌تان شاد و خوشبخت هستيد، مطمئناً همسرتان روزي هزاران كار انجام مي‌دهد كه رابطه‌تان پابرجا بماند. هيچ وقت اين را دست‌كم نگيريد.

۱۰ – به دنبال برابري باشيد

   با همسرتان همانطور رفتار كنيد كه دوست داريد با شما رفتار شود. كارها و مسئوليت‌ها را بين خودتان تقسيم كنيد و انتظار چيزهاي غيرمنطقي نداشته باشيد كه خودتان حاضر به دادن آنها نيستيد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۲۷:۰۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 19
دیروز : 17
افراد آنلاین : 1
همه : 6197
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب