عروس داماد

راهنماي خريد ماشين ريش تراش آقا داماد

اصلاح و مرتب كردن موهاي صورت كار هميشگي آقايان است كه بايد بخشي از وقت خود را صرف آن كنند بنابراين خريد ماشين ريش تراش براي آقا داماد جزو ملزومات خريد عروسياست. كيفيت تيغ‌هاي اصلاح صورت هم با گذشت زمان تغيير كرده و با معرفي تكنولوژي‌هاي جديد، همواره شاهد معرفي انواع جديدتري از تيغ اصلاح هستيم. تيغ اصلاح قديمي‌ترين و حتي پرطرفدارترين وسيله‌ اصلاح صورت باشد اما نمي‌توان گفت بهترين وسيله است.

تيغ اصلاح هرچقدر هم كه با كيفيت باشد مي‌تواند به پوست آسيب برساند. شايد در راستاي همين مشكل بوده است كه ماشين اصلاح صورت اختراع شد. ماشين اصلاح صورت به دو دسته‌ تريمر و ريش‌تراش تقسيم‌بندي مي‌شود. تريمرها قابليت اصلاح از ته را ندارند اما ماشين ريش تراش ها كه به آنها شيور (Shaver) هم مي‌گويند براي اصلاح از ته طراحي شده‌اند.

تيغه ماشين ريش تراش

تيغه ريش تراش را مي‌توان مهم‌ترين بخش آن دانست. ماشين اصلاح صورت از لحاظ تيغه به دو نوع چرخشي و نوساني (فويلي) تقسيم‌بندي شده است. هركدام از اين دو نوع ريش تراش طرفداران مخصوص به خود را دارند و نمي‌توان به‌صراحت گفت كه كدام نوع بهتر است. معتبرترين شركت توليدكننده ريش تراش چرخشي فيليپس است. در اين زمينه فيليپس در كنار خود رقيب قدرتمندي نمي‌بيند و از ميان شركت‌هاي معتبر تنها رمينگتون را مي‌توان نام برد. اما توليدكنندگان ريش تراش فويلي متنوع‌تر بوده و معروف‌ترين آن‌ها پاناسونيك و براون هستند. سر ريش تراش از يك يا چند تيغه به همراه پوششي فلزي روي تيغه‌ها تشكيل‌شده است. ريش‌تراش‌هاي چرخشي عموماً سه تيغه هستند و ريش تراش هاي فويلي از يك تا پنج تيغه دارند.

پوشش فلزي روي تيغه ها هم اهميت زيادي دارد. اين پوشش بايد به گونه‌اي باشد كه موهاي خيلي كوتاه يا بلند و حتي موهاي خوابيده زير گردن را به سمت تيغه‌ها هدايت كند. سطح صورت صاف نيست و داراي انحناهايي در قسمت‌هاي مختلف مثل چانه و گردن است. هنگام حركت سر ريش‌تراش روي صورت بايد همه‌ي قسمت‌هاي تيغه روي صورت قرار داشته باشد تا كار اصلاح سريع‌تر انجام شود. براي اين منظور تيغه‌ها بايد شناور باشند و در جاي خود حركت كنند.

ريش تراش ضد آب

اولين ريش تراش ها براي اصلاح صورت در حالت خشك طراحي شده بودند؛ اما امروزه ماشين هاي اصلاحي وجود دارند كه در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و مي‌توان از آن‌ها در حالت خشك و مرطوب استفاده كرد. توجه داشته باشيد مقاومت در برابر نفوذ آب درجه‌بندي دارد و بايد به توصيه‌هاي شركت سازنده در اين زمينه توجه كرد. كمترين ميزان مقاومت مربوط به ريش‌تراش‌هايي است كه مي‌توان سرشان را زير شير آب گرفت و شست. البته اكثراً سر ريش‌تراش قابل جدا شدن است و در اينگونه موارد بهتر است سري را از ريش‌تراش جدا كرده و شست.

تعدادي از ماشين هاي اصلاح هم هستند كه مي‌توان آن‌ها را زير شير آب شست اما نبايد كاملاً در آب فرو برده شوند يا در حالت خيس استفاده شوند. ماشين‌هاي خشك و مرطوب هم كه از اسمشان معلوم است براي چه منظوري ساخته شده‌اند. اين ماشين‌ها هم مقاومت بالايي در برابر نفوذ آب دارند اما بهتر است زير دوش استفاده نشوند. بيشترين مقاومت در برابر آب را ريش‌تراش‌هايي دارند كه شركت سازنده آن‌ها را كاملاً ضد آب معرفي مي‌كند و مي‌توان با خيال راحت در حمام و حتي زير دوش از آن‌ها استفاده كرد.

توجه داشته باشيد كه استفاده از ماشين اصلاح خيس در حالت متصل به شارژر خطرناك است. به همين دليل شركت‌هاي معتبر توليدكننده ماشين اصلاح روي توليدات ضد آب خود مداري قرار مي‌دهند كه در حالت متصل به برق كار نكند و ايمني كاربر حفظ شود.

ريش تراش باتري خور

ماشين‌هاي اصلاح صورت انرژي خود را از برق يا باتري تأمين مي‌كنند. باتري ها به دو نوع قابل شارژ و غيرقابل شارژ تقسيم‌بندي مي‌شود. هركدام از اين منابع انرژي مزايا و معايب خاص خود را دارند. اگر ريش‌تراش تنها با برق كار كند، هميشه بايد نزديك يك پريز برق كار اصلاح را انجام داد. البته موتورهاي كه با برق مستقيم كار مي‌كنند عموماً دور موتور بالايي دارند و موها را با قدرت بيشتري قطع مي‌كنند. اكثر ماشين‌هاي اصلاح جديد داراي باتري قابل شارژ هستند. باتري‌هاي قابل شارژ قيمت ماشين اصلاح را بالا مي‌برند اما در مقايسه با باتري‌هاي غيرقابل شارژ كه بايد مرتباً تعويض شوند، هزينه نهايي كمتري دارند. نكته‌اي كه بايد به آن توجه كرد نوع باتري است كه در ريش تراش استفاده شده است.

امكانات ماشين ريش تراش

امكانات ديگري مانند صفحه نمايش، قابليت تنظيم سرعت موتور و نوع خط زن در ماشين هاي اصلاح مختلف، متفاوت هستند و وجود هركدام از آنها قيمت ريش تراش را بالا مي‌برد. صفحه نمايش عموم ماشين ريش تراش ها درصد شارژ باقي‌مانده را نشان مي‌دهد. در بعضي ماشين اصلاح ها مي‌توان سرعت موتور را بسته به ضخامت موها كم و زياد كرد و در بعضي ديگر خود ماشين اصلاح اين كار را انجام مي‌دهد. خط زن ها هم يا به خود ريش تراش وصل هستند يا بايد روي سري آن نصب شوند. امكانات جانبي ماشين تراش تأثير زيادي روي قيمت آن‌ها مي‌گذارد اما به‌طوركلي هركسي با توجه به بودجه خود و امكاناتي كه مدنظر دارد مي تواند ريش تراشي مناسب براي استفاده روزانه انتخاب نمايد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۲:۰۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

طرز تهيه سالاد روسي براي ميز اردور

وقتي صحبت از ميز اردور مي شود اولين چيزي كه بايد به آن فكر كرد سالاد ميز اردور است. سالاد روسي يك سالاد ساده ولي در عين حال لذيذ و همه پسند است كه مي توان براي ميز شام و پذيرايي از مهمانان آن را تهيه كرد. در اين مقاله از مجله عروسي به آموزش طرز تهيه سالاد روسي خواهيم پرداخت، پس مثل هميشه با ما همراه باشيد.

مواد لازم سالاد روسي

سيب زميني آب پز ۵۰۰ گرم
هويج آب پز ۵ عدد
نخود فرنگي پخته ۱ پيمانه
تخم مرغ آب پز ۳ عدد
شويد تازه خرد شده ۳۰ شاخه
ماست موسير ۱ پيمانه
سس خردل ملايم ۳ قاشق غذاخوري سرپر

طرز تهيه سالاد روسي

نخود فرنگي را به همراه آب روي حرارت بگذاريد و درب قابلمه را ببينديد تا به جوش آيد و ۸ تا ۱۰ دقيقه بگذاريد بپزد و سپس آبكش كنيد و آن را با آب سرد بشوييد تا خنك شده و رنگش هم روشن شود.

سيب زميني هاي پخته شده را معكبي خرد كنيد. هويج را هم با ۱ قاشق غذاخوري عسل و مقداري آب پخته و سپس به صورت مكعبي خرد نماييد.

سيب زميني و هويج هاي خرد شده را با پيازچه و شويد خرد شده و تخم مرغ رنده شده و نخود فرنگي و ماست و سس و فلفل سياه و نمك به آرامي مخلوط نماييد كه مواد له نشود سپس سالاد را درون يخچال قرار دهيد تا خنك شود.

سالاد را درون ظرف پذيرايي ريخته و با سليقه خود آن را تزيين نموده سپس نوش جان نماييد.

نكته: اگر سالاد روسي را مي خواهيد مدتي نگهداري كنيد بايد نصف ماست را با مايونز جايگزين كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۱:۴۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

۴ چربي سوز طبيعي را بشناسيد

چربي سوز ها، بحث‌برانگيزترين محصولات و مكمل‌هاي موجود در بازار هستند. آنها به عنوان مكمل‌هاي مغذي براي افزايش سوخت و ساز بدن، كاهش جذب چربي و چربي سوزي بيشتر در بدن بشوند. تبليغات تجاري سعي مي‌كنند، چربي سوزها را معجزه‌اي براي كاهش وزن نشان بدهند. اما واقعيت اين است كه محصولات چربي سوز موجود در بازار اغلب بي‌فايده هستند و حتي ضرر هم دارند. در اين مقاله از مجله عروسي شما را با ۴ چربي سوز طبيعي براي كاهش وزن و افزايش سوخت و ساز آشنا خواهيم كرد.

۱. كافئين

كافئين، ماده‌اي است كه عموما در چاي سبز، قهوه و دانه‌هاي كاكائو يافت مي‌شود. در تبليغات مكمل‌هاي چربي سوز طبيعي هم به وجود اين ماده تأكيد مي‌شود. كافئين باعث افزايش سوخت و ساز بدن و سوزاندن چربي بيشتر مي‌شود. تحقيقات نشان مي‌دهد، كافئين موقتا درطول يك يا دو ساعت، سوخت و ساز را تا ۱۶ درصد بيشتر مي‌كند.

علاوه بر آن، مطالعات متعددي نيز حاكي از آن است كه كافئين باعث مي‌شود، چربي‌هاي بيشتري در بدن به عنوان سوخت مصرف شوند. ناگفته نماند كه چنين تأثيري در افراد لاغر نسبت به چاق‌ها نمايان تر است و متأسفانه مصرف مداوم آن هم در بلند مدت از اثرگذاري‌اش كم مي‌كند. براي بهره‌مندي از مزاياي كافئين، لازم نيست مكمل مصرف كنيد. كافي است در طول روز چند فنجان قهوه پركافئين مصرف كنيد و از مزاياي اين چربي سوز طبيعي بهره ببريد.

۲. عصاره‌ چاي سبز

عصاره‌ چاي سبز شكل غليظ‌ شده چاي سبز است و تمام مزايا و خواص آن را در قالب كپسول يا پودر ارائه مي‌كند. عصاره‌ چاي سبز سرشار از كافئين و تركيبي شيميايي موسوم به «اپي‌گالوكتشين گالات» (EGCG) است. اين دو ماده مكمل هم هستند و طي فرايندي به نام «تموژنز» (thermogenesis) به سوختن چربي‌ها كمك مي‌كنند. «ترموژنز» به زبان ساده، فرايندي است كه در آن بدن براي ايجاد گرما كالري مي‌سوزاند.

در تأييد اثرات عصاره‌ چاي سبز به‌عنوان يك چربي سوز طبيعي مطالعات زيادي صورت گرفته است. براي مثال، تجزيه‌ و تحليل شش مطالعه نشان داد كه مصرف تركيب عصاره چاي سبز و كافئين در مقايسه با دارونمايي كه به افراد مورد مطالعه در آزمايش ها داده شده بود، سوخت چربي را تا ۱۶ درصد در بدن افزايش مي‌دهد.

در پژوهشي ديگر هم، دانشمندان اثر دارونما، كافئين و تركيب عصاره چاي سبز و كافئين را در سوزاندن چربي بررسي و مقايسه كردند. اين مطالعه نشان داد كه مصرف تركيب كافئين و چاي سبز در مقايسه با مصرف كافئين به تنهايي ۶۵ كالري بيشتر در بدن مي‌سوزاند. مصرف اين تركيب در مقايسه با دارونما هم نشان از سوزانده‌شدن ۸۰ كالري بيشتر داشت.

اگر مي‌خواهيد مزاياي عصاره‌ چاي سبز را به عنوان يك چربي سوز طبيعي ببينيد، بايد روزانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ ميلي‌گرم از آن را مصرف كنيد. اثرگذاري اين مقدار معادل مصرف ۳ تا ۵ فنجان چاي سبز در روز است.

۳. پروتئين

پروتئين يك چربي سوز طبيعي است. مقدار پروتئين دريافتي مناسب باعث مي‌شود، سوخت و ساز بدن براي سوزاندن چربي ها بالاتر برود، ميل به خوردن محدود شود و اشتها به سطح متعادلي برسد. ضمن اينكه به حفظ توده عضلاني بدن هم كمك مي‌كند. پژوهشي در اينباره روي ۶۰ فرد چاق صورت گرفت و مشخص شد كه رژيم غذايي پر از پروتئين دو برابر بيشتر از رژيم غذايي با پروتئين متوسط به سوختن چربي‌ها كمك مي‌كند.

پروتئين اشتها را هم محدود مي‌كند؛ زيرا سطح هورمون‌هاي سيركننده مانند GLP-1، CCK و PYY را افزايش و هورمون گرسنگي يعني «گرلين» (ghrelin) را كاهش مي‌دهد. براي تأمين مقدار پروتئين لازم براي بدن، مي‌توان غذاهاي حاوي پروتئين مصرف كرد. كشك، كازئين (پروتئين شير) يا پنير بي چربي، سويا، تخم مرغ و پودرهاي پروتئين گياهي منابع خوبي از پروتئين هستند.

۴. فيبر محلول

دو نوع فيبر داريم: فيبر محلول و نامحلول. فيبر محلول، مايعات را از مجاري هاضمه جذب مي‌كند و ماده‌ي چسبناك ژل‌مانندي به وجود مي‌آورد. نكته جالب توجه اين است كه مطالعات نشان مي‌دهند، فيبر محلول با كم‌كردن اشتها به سوزاندن چربي‌ها كمك مي‌كند؛ زيرا اين نوع فيبر، سطح هورمون‌هاي سيري يعني PYY و GLP-1 را افزايش و سطح هورمون گرسنگي يعني «گرلين» را كاهش مي‌دهد.

علاوه بر موارد گفته شده، فيبر محلول روند انتقال مواد مغذي به روده را كُند مي‌كند. دراين صورت، بدن فرصت بيشتري براي هضم و جذب مواد مغذي خواهد داشت و احساس سيري دوام بيشتري پيدا مي‌كند. فيبر محلول با كاهش جذب كالري از مواد غذايي مصرفي نيز به سوختن چربي‌هاي كمك مي‌كند.

در يك پژوهش، ۱۷ نفر با مقادير متنوع مصرف فيبر و چربي شركت داشتند و مشخص شد ميزان مصرف فيبر بيشتر در رژيم غذايي باعث كاهش جذب كالري و چربي مي‌شود. فيبر محلول لازم براي بدن در مواد غذايي مختلفي وجود دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۰:۵۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

اگر مردي هستيد كه دوست داريد همسرتان از رابطه‌ي جنسي با شما راضي و شاد باشد پس اين مطلب را حتما بخوانيد. يا شايد هم جزو مردهايي باشيد كه تاكنون نتوانسته‌ايد رابطه‌ي جنسي خوب و رضايت بخشي با همسرتان داشته باشيد، اين مطلب براي شما هم بسيار مفيد است ، با مجله جشن عروسي همراه باشيد.

چيزي كه هنوز در مورد همسرتان و رابطه‌ي جنسي نمي‌دانيد

مغز شما به عنوان يك مرد هنگام رابطه‌ي جنسي خاموش مي‌شود، اما همسر شما به عنوان يك زن نمي‌تواند به راحتي مغزش را خاموش كند! حتي اگر از جالب‌ترين و جذاب‌ترين حركات در رابطه‌تان استفاده نماييد.

خاموش و ساكت كردن مغز براي خانمها به چند دليل نشدني است كه شرطي شدن اجتماعي، اصلي‌ترين آنهاست. در شروع يك رابطه‌ي زناشويي، فعاليت جنسي بسيار هيجان انگيز است. طي ماه عسل، هم مرد و هم زن از كشف تجربيات جديد در روابطي كه با هم دارند لذت مي‌برند. شناختن همديگر پروسه‌اي است كه رابطه‌ي جنسي را نيز دربر مي‌گيرد. همه چيز تازه است و رازگشايي‌ها در وجود همسر، انرژي بخش و هيجان انگيز مي باشد.

   اما زماني كه اين هيجان شروع مي‌كند به فروكش كردن، الگوهاي قديمي بروز مي‌كنند. و اين زماني است كه حتي اگر تمام تلاش‌تان را بكنيد تا همسرتان را از نظر جنسي راضي كنيد، اما براي او ممكن است چيزهايي تغيير كرده باشد. او هم احتمالا همان كارها را تكرار مي‌كند، حركات و رفتارهاي جنسي‌اش همچنان درست است و ظاهرا همه چيز طبق روال پيش مي‌رود. او هم تمام تلاشش را مي‌كند كه شما را راضي كند اما ذهنش در واقع جاي ديگري سرگردان است.

   ذهن ما به سختي كار مي‌كند تا مطمئن شود كه در لحظه نيستيم زيرا شرطي شده‌ايم كه باور كنيم نبايد از رابطه‌ي جنسي لذت ببريم. هر چند هم زنان و هم مردان در طول زندگي خود تحت تاثير باورهاي غلط در مورد رابطه‌ي جنسي هستند اما معمولا زنها يك باور در ضمير نيمه خودآگاه خود دارند كه مي‌گويد رابطه‌ي جنسي، بد، خطرناك و كار زشتي است.

    واضح است كه برخي از خانمها هيچكدام از اين اين مشكلات را ندارند و مي‌توانند به طور طبيعي و به راحتي از رابطه‌ي جنسي لذت ببرند و اگر همسر شما جزو اين خانمهاست پس مجبور نيستيد به خواندن اين مطلب ادامه دهيد!

اما مشكل اينجاست كه بسياري از زنها، در ابتدا رابطه‌ي جنسي را دوست دارند اما كمي بعد ديگر نمي‌توانند از آن لذت ببرند.

زنها خودشان از وجود اين باور در ضمير نيمه آگاهشان بي‌خبرند

    ما در جامعه‌اي بزرگ شده‌ايم كه درك و برداشت جنسي را از نگاه مردان به ما منتقل مي‌كند و ما تصور مي‌كنيم به كنش‌هاي جنسي بايد به روشي خاص واكنش نشان بدهيم. اين شيوه ممكن است براي بيشتر مردها و بعضي از خانمها جوابگو باشد اما خيلي از خانمها از رابطه‌ي جنسي خود راضي نيستند زيرا سعي مي‌كنند خودشان را با الگوهاي جنسي تطبيق دهند كه به درد آنها نمي‌خورد يا با آنها جور نيست. و از آنجاييكه هرگز در معرض الگوي متفاوتي قرار نمي‌گيرند به جايي مي‌رسند كه بيشتر و بيشتر فرسوده و ناراضي شده و آرامش و لذتي نمي‌يابند.

     فرقي نمي‌كند تكنيك‌ها و مهارت‌هاي جنسي شما چقدر جذاب و شگفت انگيز باشد و فرقي نمي‌كند شما چه كارها كه نمي‌كنيد تا اول او به لذت و رضايت برسد؛ اگر همسر شما در پروسه‌ي باورهاي اشتباه جنسي و خاموشي و سكوت در اين مورد به سر ببرد، تلاش‌هاي شما به جايي نخواهد رسيد. شما به عنوان مردي كه دوست دارد همسرش را از نظر جنسي كاملا راضي و شاد كند با مشكل بزرگي روبرو هستيد و آن اين است كه او نمي‌تواند به راحتي شما را در جريان احساسات خود قرار دهد و به شما بگويد از چه چيزي خوشش مي‌آيد و از چه چيزي بيزار است. در بيشتر موارد صحبت در مورد چنين چيزهايي براي زنها خجالت آور است و براي همين از روابط جنسي خود ناراضي‌اند.

چنين مي‌شود كه باوجود اينكه شما مردي هستيد كه به تمام احساسات همسرتان توجه مي‌كنيد و از هيچ تلاشي براي راضي كردن او در روابط جنسي دريغ نمي‌كنيد، همسر شما همچنان ناخشنود است. او خودش هم نمي‌داند چرا و احتمالا بدون اينكه بفهمد، احساس گناه هم مي‌كند كه دو دليل دارد:

  1. او بابت فعاليت جنسي كه دارد احساس گناه مي‌كند چون رابطه‌ي جنسي از نظرش، زشت و كثيف است.
  2. او از اينكه نمي‌تواند از رابطه‌ي جنسي لذت ببرد احساس گناه مي‌كند چون مي‌داند كه شما تمام تلاش خود را براي راضي كردن او مي‌كنيد.

چه بايد كرد؟

   براي اينكه مطمئن شويد همسر و شريك زندگي و عشق‌تان از رابطه‌ي جنسي لذت مي‌برد بايد خود شما آسان كننده‌ي تغيير در الگوي فكري او باشيد. اين شما هستيد كه بايد به همسرتان كمك كنيد تا تمام برداشت‌هاي غلطش از رابطه‌ي جنسي را دور بريزد. اين همان تغيير است كه شما را به اين باور مي‌رساند كه لزومي ندارد رابطه‌ي جنسي شما حتما يك پايان طلايي و رويايي با ارگاسمي شديد داشته باشد، بلكه هدف، تقويت صميميت بين شما دو نفر است.

هدف، رابطه‌اي جنسي است كه با خودش احساس گناه و شرم و ساير احساسات ناراحت كننده را به دنبال نداشته باشد؛ يعني يك رابطه‌ي جنسي هوشمندانه و موفق!

   رابطه‌ي جنسي هوشمندانه اين پتانسيل را دارد كه تغييرات لازم را ايجاد كند و به همسرتان اين اجازه را مي‌دهد كه توانايي‌هاي پنهان و واقعي جنسي‌اش را كشف كند و بپذيرد، بدون اينكه براي رسيدن به هدف خودش را تحت فشار قرار دهد، درك مي‌كند كه فقط كافيست در لحظه حضور داشته باشد و ارتباط برقرار كند. هيچ تكنيك خاصي وجود ندارد اما راهنمايي‌هايي براي‌تان داريم.

    مهمترين توصيه‌اي كه مي‌توانيم به شما بكنيم اين است كه مطمئن شويد هر دوي شما حضور ذهن داريد و در لحظه حاضريد و بيشتر روي حس‌هاي غير جنسي متمركز شويد، يعني لمس‌ها و نوازش‌ها، لذت بردن از در آغوش كشيدن و بوسه‌هاي مهربانانه. بهتر است شور جنسي‌تان را فعلا خاموش كنيد، آرام بمانيد و عشقبازي كنيد.

   نگران ارگاسم خودتان و همسرتان نباشيد و ارتباط برقرار كردن و عشق ورزيدن را براي تقويت صميميت‌تان به كار ببريد. فعاليت جنسي شما مي‌تواند زماني روي بدهد كه هر دوي شما بتوانيد عمق رابطه‌تان را حفظ كنيد و دقيقا به همين دليل بايد خيلي آرام و با حوصله پيش برويد، هيچ عجله يا حركت ناگهاني و تندي نداشته باشيد، اجباري در كار نباشد و فقط به ميل همسرتان پيش برويد. نگران حفظ نعوظ تان هم نباشيد، اگر از دستش داديد هيچ ايرادي ندارد، مي‌توانيد بدون آن هم اين با هم بودن را با لذت بردن از عشقبازي‌هاي‌تان به پايان برسانيد.

   هر نوع تماسي را كه انتخاب مي‌كنيد به چشمهاي همسرتان نگاه كنيد؛ ببينيد آيا همچنان حضور ذهن دارد يا حواسش پرت شده. از او بپرسيد: الان دوست داري چكار كنم تا بيشتر با هم بمانيم؟ اگر مي‌خواهيد همسر شما لذت جنسي را حس كند، اول و مهمتر از هر چيزي بايد مطمئن شويد كه مي‌تواند حين رابطه‌ي جنسي، تمركز و حضور در لحظه داشته باشد. فقط در چنين شرايطي است كه مي‌توانيد هر تكنيكي را كه براي هر دوي شما برانگيزاننده است به كار ببريد.

چه مقدار رابطه‌ي جنسي هوشمندانه در رابطه‌ي زناشويي لازم است؟

بسته به مشكلي كه هم اكنون در رابطه‌ي جنسي شما وجود دارد، تغييراتي كه روي مي‌دهد مي‌تواند شدت‌هاي متفاوتي داشته باشد. اگر هم جزو زوج‌‌هايي هستيد كه زندگي جنسي‌تان لذتبخش است و هر دوي شما بدون مشكل و نارضايتي فعاليت جنسي داريد، باز هم توصيه مي‌كنيم رابطه‌ي جنسي هوشمندانه را هر چند وقت يكبار امتحان كنيد و اثرش را ببينيد.

اگر متوجه شديد همسرتان در فاصله‌اي با شما قرار دارد كه مانع مي‌شود تمام و كمال با شما باشد و در لحظه حضور داشته باشد يا اگر از رابطه‌ي جنسي اجتناب مي‌كند و شما را از خود مي‌راند، توصيه مي‌كنيم فقط رابطه‌ي جنسي هوشمندانه داشته باشيد تا زماني كه علائم، به ميزان قابل توجهي تغيير نمايد و بهتر شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۰:۴۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تفاوت كت و شلوار با تاكسيدو

شايد كنار هم قرار دادن نام دو لباسي كه يكي كاملا براي همگان آشنا و در مقابل، ديگري تا حد زيادي براي اكثريت ناآشناست و اينكه از شما خواسته شود از بين اين دو يكي را برگزينيد، در صورتي كه تصور دقيقي از معني تاكسيدو نداشته باشيد، در ابتدا تا حدي تعجب آور و چالش برانگيز به نظر برسد، ولي زماني بيشتر تعجب خواهيد كرد كه بدانيد تاكسيدو به نوعي همان كت و شلوار خودمان است. در واقع تاكسيدو نوع به شدت رسمي كت و شلوار است و تنها تفاوت هاي اندكي، اين دو لباس را در دو دسته جداگانه قرار مي دهند كه ممكن است حتي كساني كه با معني تاكسيدو آشنا هستند نيز به طور كامل از آنها مطلع نباشند. اگر شما نيز كنجكاويد كه در مورد اين تفاوت ها و نحوه ي تمايز دادن اين دو لباس از هم بيشتر بدانيد در ادامه با مجله عروسي همراه باشيد.

فرق كت شلوار با تاكسيدوتفاوت در ميزان رسميت

از نظر كاربردي چيزي كه اين دو لباس را از يكديگر متمايز مي كند ميزان رسمي بودن آنهاست. در واقع هرچند كه اكثر افراد پوشيدن لباس هاي اسپرت در مكان هاي عمومي و براي فعاليت هاي روزمره را ترجيح مي دهند، ولي در عين حال شما براي پوشيدن كت و شلوار نيز به مناسبت و يا محل خاصي نياز نداريد و چنانچه با چنين لباسي به خيابان، سركار و يا خريد برويد هرگز كسي شما را با تعجب نگاه نخواهد كرد، در صورتي كه مطمئنا با پوشيدن تاكسيدو و رفتن به چنين اماكني نگاه هاي متعجب اطرافيان را متوجه خودتان خواهيد كرد.

در واقع تاكسيدو بر خلاف كت و شلوار كه در بسياري از مكان ها و ميهماني ها امكان پوشيده شدن را دارد، فقط در مراسم كاملا رسمي، مانند مجالس عروسي ، پوشيده مي شود. همچنين اين لباس مخصوص مراسمي است كه از عصر به بعد برگزار مي شود و قبل از اين تايم از روز نمي توان از تاكسيدو استفاده كرد.

تفاوت در رنگ

اگر چه تاكسيدو به طور سنتي به رنگ سياه و سفيد پوشيده مي شد، امروزه در رنگ هاي بيشتري از جمله خاكستري و سرمه اي به چشم مي خورد؛ در حالي كه كت و شلوارها در رنگ هاي روشن تر و حتي پارچه هاي طرحدار هم ديده مي شود.

پارچه براق

اساسي ترين تفاوت تاكسيدو با كت و شلوار در استفاده از پارچه براق بر روي يقه، دكمه ها و روي لبه جيب ها است. همچنين همانند كت ها و براي هماهنگي با پارچه براقي كه در يقه آن به كار رفته است، در شلوار تاكسيدو نيز از پارچه ي براق به شكل نوار باريكي در قسمت درز شلوار استفاده شده است، در حالي كه در كت و شلوار تنها يك نوع پارچه به كار رفته است و دكمه ها نيز از جنس همان پارچه و يا از جنس پلاستيك هستند. هر چند كه گاهي ديده مي شود در تاكسيدو استفاده از اين پارچه براق تنها به نوار باريكي بر روي يقه كت و درز شلوار آن تقليل يافته است.

جليقه ها و كمربندهاي پارچه اي

تاكسيدو در شكل سنتي آن همراه با يك كمربند پارچه اي پهن به نام cummerbund و يا همراه با جليقه پوشيده مي شود، اگرچه امروزه ترجيح اغلب مردان بر اين است كه از ميزان رسميت اين لباس اندكي بكاهند و استفاده از جليقه را ترجيح مي دهند. هنگام پوشيدن كت و شلوار اينكه شما بخواهيد از جليقه استفاده كنيد يا خير كاملا به نظر و عقيده شما برمي گردد و در پوشيدن يا نپوشيدن آن هيچ اجباري نيست.

پاپيون و كروات

معمولا متداول است كه براي داشتن جلوه اي رسمي همراه با كت و شلوار كروات زده شود، كه البته مي تواند بدون كروات هم پوشيده شود، به شكل سنتي با تاكسيدو از پاپيون استفاده مي شود، هر چند كه امروزه با آن استفاده از كروات هاي بلند نيز متداول شده است و ديگر مغاير با اصول پوشيدن تاكسيدو نيست. البته در نهايت استفاده از هركدام از آنها مي تواند تابعي از سليقه فرد باشد.

مدل كفش

بر خلاف كت و شلوار كه مي تواند با مدل هاي گوناگوني از كفش ها پوشيده شود، با تاكسيدو بايد تنها كفش ورني مشكي بپوشيد.

پيراهن

پيراهني كه با تاكسيدو پوشيده مي شود معمولا سفيد رنگ با يقه wing tip، يقه مخصوص پاپيون است. البته مي توان پيراهن هايي با يقه laydown نيز پوشيد. اين يقه ها براي پيراهن هايي كه همراه كت و شلوار پوشيده مي شوند هم مناسب اند، اگر چه همراه با كت و شلوار مي توانيد از طيف وسيع تري از پيراهن ها با يقه ها، رنگ ها و طرح هاي گوناگون استفاده كنيد.

با پوشيدن تاكسيدو در واقع شما به نوعي نشان خواهيد داد كه آن مراسم براي شما از اهميت ويژه اي برخوردار است، از اين رو شايد بهتر باشد در جشن عروسي خود، چنانچه كه تنها يك ميهماني خودماني نيست و زمان آن نيز از عصر به بعد است، از بين تاكسيدو و كت و شلوار، تاكسيدو را برگزينيد. در واقع اهميت پوشيدن آن در كنار زيبايي و شيك بودنش، نشان دادن اين موضوع است كه اين روز براي شما از جايگاه خاص و ويژه اي برخوردار است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۰:۲۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

عكاسي فرماليته عروسي چيست؟

فرماليته در عروسي نام مراسمي است كه چند روز قبل از عروسي انجام مي شود و مدتي است در كشورمان انجام مي شود و اين مراسم در تمام كشورها يك آئين مرسوم نيست. فرماليته عروسي شامل عكاسي و تصويربرداري از آرايش و حاضر شدن عروس و داماد و … مي شود كه به صورت فرماليته (تشريفاتي) صورت مي گيرد.

معايب فرماليته عروسي

معايب فرماليته اين است كه هزينه هايي به شما اضافه مي شود مانند اينكه عروس بايد يكبار ديگر به آرايشگاه برود و حتي داماد نيز ممكن است بخواهد در روز فرماليته به آرايشگاه برود. اگر بخواهيد فرماليته داشته باشيد، نيازمند برنامه ريزي دقيق تري براي بعضي از مسائل هستيد. مانند آماده شدن لباس عروس تان در روز فرماليته. همچنين ممكن است عروس و داماد بخواهند كه زوجشان فقط يكبار در لباس عروسي او را ببيند كه اين امر كاملا شخصي و سليقه اي است.

مزاياي عكاسي فرماليته عروسي

۱- اولين مزيت عكاسي فرماليته عروسي در اختيار داشتن زمان بيشتر است كه موضوع بسيار مهمي است. چون اين برنامه چند روز قبل از مراسم عروسي شما برگزار مي شود، باعث مي شود شما زمان بيشتري در اختيار داشته باشيد و اين امر سبب از بين رفتن بسياري از استرس ها و نگراني هاي شما مي شود. مسائلي اعم از دير رسيدن به سالن عروسي تان، خوب نشدن عكس و فيلم ها به دليل خستگي كه هر كدام به تنهايي مي توانند باعث تلخ شدن شيرين ترين روز زندگي تان شوند.

بدون شك هيچ انساني نمي تواند تحت اين شرايط شادابي خود را در تمام طول روز حفظ كند و در نهايت منجر به خستگي مفرط يا تحريك پذيري عصبي مي شود كه علاوه بر تاثير روحي تاثير قابل توجهي بر روي پوست صورتتان مي گذارد. مسلما هيچ عروسي نمي خواهد روز عروسي اش با اين استرس ها خراب شود. از طرفي اگر فرماليته داشته باشيد، در روز عروسي تان نيز وقت كافي خواهيد داشت و مي توانيد استراحت كافي داشته باشيد. ديگر لازم نيست صبح زود به آرايشگاه برويد و تا آخر شب با انبوه استرس ها و همچنين فعاليت بدني طاقت فرسا دست و پنجه نرم كنيد.

۲- اگر عكسي داشته باشيد كه بخواهيد در روز مراسم تان حاضر باشد (مانند عكس سر مجلسي، ليت و …) مي توانيد با فرصت و دقت بيشتري تصاوير مناسب را انتخاب كنيد، همچنين اديت و چاپ آن با كيفيت بالاتري صورت مي گيرد.

۳- از ديگر مزاياي عكاسي فرماليته اين است كه مي توانيد عكاسي غروب داشته باشيد. در هنر تصوير برداري غروب آفتاب به گولدن تايم (يا زمان طلايي) معروف است. اين نامگذاري به اين دليل است كه غروب آفتاب بهترين زمان براي تصويربرداري مي باشد و در اين زمان مي توانيد تصاوير شاهكاري را خلق كنيد. اگر فرماليته عروسي نداشته باشيد اين زمان را براي رسيدن به سالن از دست مي دهيد و تمام اين زمان را در ترافيك خواهيد بود.

۴- در فرماليته عروسي مي توانيد عكاسي و فيلمبرداري در شب داشته باشيد كه زيبايي خاص خود را دارد.

۵- شما مي توانيد همه چيز را درست قبل از عروسي تان تجربه كنيد. به عنوان مثال مي توانيد پوشيدن لباس تان براي مدت طولاني را تجربه كنيد تا مطمئن شويد در روز عروسي برايتان مشكلي ايجاد نمي كند.

۶- هميشه بايد راهكاري را براي مواجه با حوادث پيش بيني نشده در نظر بگيريد. ممكن است در روز عروسي دست گلتان دير حاضر شود، گل كاري ماشينتان وقت بيشتري بگيرد، آرايشتان بيشتر از حدانتظارتان طول بكشد، ترافيك سنگين بيش از حد انتظارتان باشد و يا هر اتفاقي بيافتد كه انتظار آن را نداشته باشيد. شما در روز فرماليته زمان كافي داريد و هيچ كدام از اين اتفاقات نمي تواند برايتان مشكل جدي ايجاد كند، اما اگر فرماليته نداشته باشيد مجبور مي شويد يك يا چند بخش از برنامه هايتان را كنسل كنيد كه اصلا خوشايند نيست.

۷- فرماليته عروسي در زمستان مي تواند بسيار كمك تان بكند، زيرا در زمستان روزها كوتاه تر مي شود و زمان مناسب براي تصويربرداري كمتر مي شود و همچنين ساعت ها نيز يك ساعت به عقب كشيده مي شوند و باعث مي شود وقتتان بسيار محدود تر شود.

در پايان با يك جمع بندي كلي مي توان گفت داشتن فرماليته تاثير بسيار مثبتي بر شيرين تر شدن روز عروسي و همچنين آينده زندگي مشتركتان مي گذارد. زيرا اين عكس و فيلم تنها يادگار شما از روز عروسي تان مي باشد. كه تماشاي آن براي شما و يا حتي فرزندانتان بسيار لذت بخش خواهد بود. مسلما هر انساني مي خواهد اين تنها يادگار، به بهترين شكل ممكن جمع آوري شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۵۹:۳۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

براي همه ما انسان ها لمس يا نوازش شدن بسيار رضايت بخش است اما كمتر كسي درباره فوايد لمس كردن در تقويت رابطه جنسي ميداند. با مجله جشن عروسي همراه شويد…

آيا اصلا مهم است كه چه قسمتي از بدن لمس شود؟

همانطور كه تحقيقات نشان داده اند بله بسيارمهم است.

در يك تحقيق آنلاين از مردم بين ۲۰ تا ۴۰ سال اين سوال پرسيده شد: دوست داريد همسرتان چه قسمتي از بدنتان را لمس كند؟ يك يا چند قسمت را نام ببريد.

انتظار مي رفت پاسخ سوال بين مردها و زن ها متفاوت باشد اما جالب اينجاست كه بيشتر مردم نقاط مشابهي را ترجيح مي دادند.

نقاطي كه همه ما دوست داريم لمس شود شامل موارد زير است:

زنان 

كمر

گردن

پا و ران

مردان 

كمر

گردن

سر و مو

قبل از اين كه درباره نتايج تحقيقات توضيح دهيم بياييد درباره اهميت لمس كردن در تقويت رابطه بدانيم.

چرا لمس كردن مهم است؟ 

لمس كردن و لمس شدن از فعل و انفعالاتي است كه در سلامت و تندرستي انسان ها نقش بسيار مهمي دارد.

تحقيقات زيادي ثابت كرده اند كه انسان ها به خصوص كودكان به اندازه غذا و آب به لمس كردن نيازمند هستند. لمس كردن فوايد بيشماري دارد از كاهش استرس گرفته تا تقويت روحيه و حتي كاهش درد.

    انسان ها دو سيستم لمسي دارند. عملي و عاطفي. مورد دوم توسط مجموعه اي از سنسورها و رشته هاي عصبي دريافت مي شود و اطلاعات را بسيار آهسته تر منتقل مي كند. مثل آغوش يك دوست، لمس كردن يك كودك توسط مادر يا رابطه زناشويي بين همسران. تمام اين موارد قسمت هايي از مغز كه براي لمس پيوند اجتماعي مهم هستند را فعال مي نمايد.

محققان حتي روي گروهي به نام “گرسنه پوست” مثل زندانيان و كساني كه تنها زندگي مي كردند تحقيقاتي انجام دادند. گروهي كه از لمس كردن و تماس جسمي محروم بودند. اين گروه بيشتر گرفتار افسردگي ومشكلات جسمي و ذهني بودند.

نتايج آمار 

براي رسيدن به پاسخ اين سوال كه مردم بيشتر ترجيح مي دهند كدام قسمت از بدنشان لمس شود از مردم ۲۰ الي ۴۰ ساله كه ۵۳ درصد آن ها زن و ۴۷ درصد مرد بودند اين سوال پرسيده شد: ترجح مي دهيد همسرتان كدام قسمت از بدنتان را لمس كند؟ و آن قسمت ها را نام ببريد.

كمر 

بيشتر مردم “۶۴ درصد زنان و ۵۰ درصد مردان” ترجيح مي دهند كه از قسمت كمر نوازش شوند.

در واقع كمر راحت ترين قسمت بدن در هر زمان و هر مكان براي لمس شدن است.

علت رضايت بخش بودن نوازش هاي رمانتيك آزاد شدن اكسي توسين يا همان هورمون عشق است.

سطح اكسي توسين هنگام آغوش گرفتن و لمس كردن افزايش مي يابد و مقدار اين هورمون در افرادي كه در رابطه هستند بيشتر است تا كساني كه مجرد هستند.

گردن 

گردن قسمت خاصي از بدن است و تحقيقات نشان داده است كه مردم دوست ندارند غريبه ها و يا حتي خويشاوندان دور اين قسمت از بدنشان را لمس كند.

اما در مورد همسر كاملا متفاوت است. لمس كردن گردن توسط همسر براي مردم بسيار رضايت بخش است و در آمار به دست آمده ۵۵ درصد زنان و ۳۹ درصد مردان تمايل بيشتري به لمس كردن گردن توسط همسرشان نشان داده اند.

بازو، پا، سر و شانه ها 

قسمت هاي ديگري كه زنان تمايل زيادي به لمس شدن دارند پاها (۲۵%) و شانه ها (۲۳%) است.

اما مردها لمس شدن سر و موها را بيشتر از پاها و بازوها ترجيح مي دهند.

تنها ۸ درصد زنان ادعا كرده اند كه نوازش شدن بازوها را دوست دارند. شايد از راز نقاط تحريك كننده اي كه بازوها و پاها دارند آگاه نيستند. به عنوان مثال داخل مچ دست، پاها و پشت زانوها.

در دنياي پر مشغله امروزي كه انسان ها تمام وقتشان را صرف كار مي نمايند يك حركت ساده مثل آغوش يا نوازش مي تواند براي تقويت رابطه جنسي بسيار مفيد باشد. ساده تر بگويم كمبود تماس فيزيكي طرفين را از هم دور مي كند. اگر مي خواهيد رابطه بهتري داشته باشيد تنها با يك لمس يا نوازش ساده مي توانيد گرما را به رابطه برگردانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۹:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ريشه هاي اقتصادي در اختلاف زوجين

متاسفانه برخي از اختلاف زوجين در زندگي مشترك ريشه در مسائل اقتصادي دارد. در اين مقاله از مجله عروسي به بررسي برخي از دلايل اقتصادي اختلاف زوجين خواهيم پرداخت.

۱- نداشتن مسكن و ناراحتي زوجين از اجاره نشيني يا سكونت در محل هاي نامناسب.

۲- درآمد زنان كه در دنياي صنعتي و يا نيمه صنعتي وارد بازار كار شده اند، براي خانواده مطرح است و از آنجا كه تأمين هزينه خانواده و نفقه زن بر عهده مرد است. اكثر اوقات بين زن و مرد در هزينه كردن درآمد زن اختلاف وجود دارد و گاه مشاجره و ناسازگاري در پي مي آورد.

۳- چون زن بيشتر وقت خود را در خانه مي گذراند و به علاوه كار آشپزي و نظافت و ساير امور خانه به عهده اوست لذا رغبت زيادي به استفاده از وسايل مدرن نشان مي دهد و فشار زيادي براي خريد آنها به شوهر وارد مي كند و چون غالباً تهيه آنها براي شوهر ميسر نيست، اختلاف و ناسازگاري پيش مي آيد.

۴- بالا بودن هزينه هاي زندگي و احتمالاً مهمانداري از خانواده هاي وابسته.

۵- شوهراني كه به خاطر ثروت زن با وي ازدواج كرده اند و در عمل زن ثروت خود را در اختيار آنان نمي گذارد.

۶- رفاه طلبي بعضي زنان كه بدون توجه به درآمد شوهر به خريدهاي غير ضروري مي پردازند.

۷- زنان اسراف كاري كه قناعت و صرفه جويي براي آنان مطرح نيست و در مهماني و مصرف آب و برق و تلفن و ساير موارد هزينه هاي زيادي به خانواده تحميل مي كنند، موجبات نارضايتي و در نتيجه ناخشنودي همسر خود را فراهم مي كنند.

۸- شوهري كه زير بار هزينه هاي خانواده، كمرش خم مي شود؛ مجبور است به شغل دوم و سوم روي آورد و در نتيجه هميشه خسته و عصباني است و ممكن است در خانه با اندك بهانه اي به رفتارهاي خشونت آميز متوسل گردد. اين امر اثرات سوء تربيتي روي فرزندان مي گذارد. در خانواده هاي دو شغله اعم از اين كه زن شاغل دو شغل باشد يا مرد ، مشكلات زندگي بيش از خانواده يك شغله است.

۹- تعادل بودجه و كنترل مخارج خانواده در زندگي زناشويي نقش مهمي ايفا مي كند. زياد خرج كردن و قرض و گرفتاري هاي ناشي از آن، صميمت را در خانواده از بين مي برد و باعث از هم گسيختن خانواده مي گردد. بنابراين بايد هزينه ها تحت كنترل باشد. اين كه چه كسي اين كار را انجام دهد، زن يا مرد، به توافق و قدرت مديريت اقتصادي آنان بستگي دارد.

۱۰- مخفي نگه داشتن درآمد زن و شوهر از يكديگر.

۱۱- در كشور ما پدر و مادر تا پايان عمر به فرزندان خود وابسته اند. يكي از موارد وابستگي آن است كه چنانچه در زمان پيري از كار افتاده و از نظر مالي در مضيقه باشند، از فرزندان خود توقع كمك دارند و شرعاً نيز نفقه پدر و مادر نيازمند و از كار افتاده به عهده فرزند پسر است. در چنين حالتي پسر يا دختر موظف است هزينه زندگي پدر و مادر پير خود را تأمين كند. گاه همسران تازه به دوران رسيده و يا كم ايمان، در قبال اين كمك بناي ناسازگاري مي گذارند و اظهار مي دارند كه همسرشان نبايد از دهان بچه ها بگيرد و خرج پدر و مادر خود كند. در اين موارد بايد حد تعادل حفظ گردد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۹:۲۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي دكوراسيون با رنگ بژ

انتخاب رنگ براي دكوراسيون منزل از ميان رنگ هاي خنثي هميشه آسان نيست و مي تواند انتخابي چالش برانگيز محسوب شود اما رنگ بژ از محبوب ترين رنگ هاي خنثي است. دكوراسيون با رنگ بژ بسيار رايج گشته و در عين حال يكي از موضوعاتي است كه نحوه درست استفاده از آن در دكوراسيون كاري سخت محسوب مي شود.

دكوراسيون با رنگ بژ

رنگ بژ به عنوان رنگ برنز خاكستري، قهوه اي مايل به زردي كه مقداري هم خاكستري را درون خود جاي داده و يا ماسه اي شناخته مي شود. اسم اين رنگ منشا فرانسوي دارد و به معناي پشم طبيعي است كه نه سفيد بوده و نه رنگ شده است. اين رنگ ها به دليل اينكه داراي سطوح كمي از رنگ هاي مختلف است، به سختي ساخته مي شود و در بسياري از مواقع زماني كه پرينت شوند داراي تناژي از سبز يا ينفش خواهد بود.

تناژهاي رنگ بژ

هرچه زردي رنگ بژ بيشتر باشد رنگ هاي آبي و سبز با آن همخواني بيشتري خواهد داشت، هرچه قهوه اي آن بيشتر باشد، تركيب اين رنگ و قرمز، صورتي، نارنجي و درجه هاي تيره تري از قهوه اي جلوه زيباتري خواهند داشت. اين رنگ از آن دسته رنگ هايي است كه از مد نمي افتد، در سبك مدرن و سبك كلاسيك قابل استفاده است.

يكي از مشكلات كار در دكوراسيون با رنگ بژ اين است كه تشخيص اين رنگ وقتي در كنار رنگ ها يا قسمت هاي مختلف ديوار در نورها مي تواند متفاوت به نظر برسد. از ديگر مشكلات اين رنگ اين است كه اگر مقدار مناسبي در فضا استفاده نشود براي مثال اگر زياد به كار برده شود و يا در هماهنگي با ديگر رنگ ها نباشد مي تواند از نظر بصري فضايي ناهمگن و يكنواخت ايجاد كند.

رنگ خاكستري مايل به قهوه اي و يا رنگي بين بژ و خاكستري را در نظر بگيريد. لازم است تشخيص دهيد كه مايل به استفاده از كدام تناژ رنگ بژ هستيد و در واقع با به كارگيري تناژهاي متفاوتي از اين رنگ مي توانيد تاثيرات اين رنگ را طبق نظر خود در فضا افزايش دهيد. براي مثال اگر خاكستري به بژ افزوده شود تمي گرم و غني به فضا بخشيده و گاهي بژ مايل به سبز خنثي مي تواند تركيبي منحصر به فرد اما با احساسي متفاوت از رنگ هاي گرم در فضا ايجاد كند. بژ مي تواند با سبز، آبي كم رنگ، زنگ زده و يا حتي طلايي تركيب خوبي ايجاد كند.

انتخاب رنگ زمينه

قبل از انتخاب رنگ بژ از ميان رنگ هاي خنثي بهتر است رنگ هاي زمينه را در نظر بگيريد و هم چنين به پالت رنگي آنها توجه كنيد زيرا اگر بدانيد ته مايه اين رنگ به چه رنگي نزديك است براي انتخاب رنگ هاي تركيبي و حتي ساير اجزاي دكوراسيون مي توانيد آن را معيار قرار داده با اطمينان آن را انتخاب نماييد.

فراموش نكنيد كه بژ در طرح هاي رنگي الهام گرفته از ساحل و موضوعاتي كه در آن از زيبايي طبيعي الهام گرفته شده است به خوبي كار مي كند. رنگ بژ مي تواند شن و ماسه ساحل، يا رنگ كوه ها را يادآور شود پس براي دكوراسيون به خصوص براي خانه هاي ساحلي اجازه دهيد طبيعت الهام گر شما براي استفاده از رنگ بژ باشد.

فراموش نكنيد كه بژ مي تواند با رنگ هاي مشابه در اتاق به كار رود و هر روز توسط شما ديده شود اما براي شما قابل تشخيص و يا توجه نباشد مثلا فرش هاي شما يا تم كابينت ها و قاب هاي پنجره ممكن است بژ باشند و تا به حال به آن ها توجه نكرده باشيد هنگام انتخاب بژ، حتما آنها را در نظر بگيريد تا هنگام تركيب رنگ هاي مشابه از اشتباهات و برهم خوردن تعادل بپرهيزيد زيرا تنها زماني كه تناژهاي مختلف بژ در كنارهم قرار گيرند مي توانيد تفاوت آن ها را احساس كنيد.

دكوراسيون با رنگ بژ و سفيد

در هنگام تركيب رنگ سفيد با رنگ بژ بايستي مراقب باشيد زيرا سفيد اگر به طور خالص به كار نرود ( كه در اكثر موارد استفاده از رنگ خالص سفيد كار درستي در دكوراسيون نيست) مي تواند داراي ته رنگي باشد و براي اينكه كنار بژ به خوبي عمل كند بايستي به ته رنگ آن توجه شود. پس روشن است دليل اينكه گاهي بژ در كنار رنگ سفيد به نظر زيبا نمي رسد رعايت نكردن تم رنگي به كار رفته در ته رنگ سفيد يا بژ است كه بايستي مورد توجه قرار گيرد.

فكر نكنيد كه بژ به دليل خنثي بودن رنگي خسته كننده است و در دكوراسيون يكنواختي ايجاد مي كند زيرا رنگ هاي خنثي و بژ به دليل گزينه هاي بيشتر براي تركيب با رنگ ها و همينطور با به كارگيري آثار هنري و تابلوهاي نقاشي مي تواند بسيار جذاب و سرگرم كننده و براي هر سبك تزئيناتي و دكوراسيوني مناسب باشد.

فراموش نكنيد كه انتخاب رنگ ها تابع قوانين سخت و سريع نيست و مهمترين جنبه انتخاب هر رنگ، احساس شما به آن رنگ، آموختن ته رنگ ها و استفاده از نمونه پارچه ها و يا رنگ ها براي دكوراسيون قسمتي است كه مدنظر داريد پس به اين نكات توجه كنيد كه رنگ بژ در سطوح بزرگتر ديوار كمي روشن تر ديده مي شود براي مثال در كاتالوك رنگ بژ تيره يك الي دو درجه روي ديوار روشن تر ديده مي شود پس مي توانيد براي اطمينان آن را روي ديوار منزلتان توسط نمونه اي با ابعاد مثلاً ۳۰*۳۰ امتحان كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۷:۴۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

هورمون عشق واقعيت دارد و خيلي هم قدرتمند است‎

 

۱. هورمون عشق واقعيت دارد – و خيلي هم قدرتمند است. 

آيا هر زمان كه با فردي جديد وارد رابطه ي جنسي مي‌شويد، حتي اگر از قبل تصور نمي‌كرديد به درد رابطه‌ي جدي با هم بخوريد، وابسته مي‌شويد؟ خودتان را سرزنش نكنيد؛ مقصر هورمون اوكسي‌توسين است كه طي رابطه‌جنسي توليد شده و در بدنتان پخش مي‌شود و باعث مي‌شود بخواهيد كنار آن فرد بمانيد. اوكسي‌توسين همچنين به ايجاد پيوندهاي متعهدانه بين زوج‌ها هم كمك مي‌كند و بين افراد حس اعتماد به وجود مي‌آورد. به عبارت ديگر، مغزتان شما را به بازي گرفته است.

البته ازآنجا كه زندگي هيچ‌وقت عادلانه نيست، اوكسي‌توسين در مغز زنان بسيار بيشتر از مغز مردان ترشح مي‌شود و به همين دليل است كه زنان بيشتر از مردان بعد از رابطه‌ي جنسي دچار وابستگي مي‌شوند. با مجله جشن عروسي همراه باشيد.

۲. قسمتي از مغز در زمان اوج لذت‌جنسي خاموش مي‌شود. 

اگر تابه‌حال به اين فكر كرده‌ايد كه اوج لذت‌جنسي ديوانه‌تان مي‌كند، چندان هم اشتباه فكر نكرده‌ايد. اينطور كه پيداست قشر اوربيتوفرناتال مغز طي اوج لذت‌جنسي خاموش مي‌شود. ولي چرا اين مسئله مهم است؟ به اين قسمت از مغز صداي منطق گفته مي‌شود و كنترل‌كننده‌ي رفتار است.

۳. عشق اعتيادآور است. 

شده تا به‌ حال دوستي داشته باشيد كه فكر مي كند به عشق اعتياد دارد (شايد هم آن دوست خودتان باشيد)؟ اين افراد معمولاً از رابطه‌اي به رابطه‌ي ديگر مي‌روند، رابطه‌هايي كه هيچ‌ كدام به دردشان نمي‌خورند. اين افراد ممكن است از نوعي اعتياد رنج ببرند. به آن اعتياد به اوكسي‌توسين مي‌گويند و مشكل‌شان كاملاً جدي است. اوكسي‌توسين بخش پاداش در مغز را فعال كرده و نوعي حس شادي ايجاد مي‌كند. درواقع، درست همان قسمت از مغز را فعال مي‌كند كه هروئين فعال مي‌كند. اين چرخه‌ي پاداش مي‌تواند اعتيادي واقعي به واكنش نورولوژيكي به عشق ايجاد كند.

خُب الان ديگر همه چيز را مي‌دانيد. مي‌دانم وقتي به موضوع خيلي علمي نگاه مي‌كنيد از بارِ عاشقانه بودن رابطه كم مي‌كند ولي از طرفي هم وقتي بدانيد اين چيزي نيست كه در كنترل‌تان باشد يك نفس راحت مي‌كشيد. اين مغز و آن هورمون‌هاي مزاحم‌اند كه شما  را وارد اين داستان مي‌كنند. بنابراين بااينكه نمي‌توانيد جلوي وابسته شدن خودتان را بگيريد، دست‌كم مي‌توانيد بفهميد كه چه اتفاقي دارد مي‌افتد. و دانايي (درمورد اينكه چطور به دام نيفتيد) توانايي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۷:۳۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 22
دیروز : 17
افراد آنلاین : 1
همه : 6200
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم