عروس داماد

نحوه پيدا كردن آتليه عكس عروسي

 • بهترين راه براي پيدا كردن يك آتليه عكس عروسي خوب ، پرسيدن از دوستان و آشناياني است كه به تازگي عروسي كرده اند . در غير اين صورت مجبوريد از آگهي هاي روزنامه ها و يا از آتليه عكس عروسي محله تان شروع كنيد تا بعد از مدت زيادي جست و جو بتوانيد يكي را از بين آن ها انتخاب كنيد.
 • امروزه در جشن عروسي فيلم كوتاهي از عروس و داماد و عكس هايشان پخش مي شود كه در اول و آخر اين فيلم ها ، اسم آتليه عكس و شماره تلفن آن ها نوشته مي شود . هم چنين بسياري از عروس و داماد ها عكس عروسي خودشان را به ميهمانان به عنوان يادبود هديه مي دهند كه معمولا در پايين عكس ها نيز شماره تلفن آتليه عكس به چشم مي خورد . اگر شما فيلم يا عكس عروسي را پسنديديد مي توانيد به آن آتليه عكس مراجعه كنيد و يا شماره تلفن آن را يادداشت كنيد و براي روز مبادا پيش خودتان نگه داريد .
 • يكي ديگر از راه هاي يافتن آتليه عكس عروسي ، سرزدن به آرايشگاه هاست . در اين روزها بسيار متداول شده كه عكاسان و آرايشگران براي تبليغات كارهايشان با هم مشاركت و همكاري مي كنند . بدين ترتيب كه آرايشگران نمونه ي كارهايشان را روي عروس هاي مدل پياده مي كنند و عكاسان نيز قبول مي كنند عكس هاي اين عروس هاي مدل را چاپ كنند ، سپس اين عكس ها را براي تبليغ به مشتريان شان نشان مي دهند . از اين رو اگر به آرايشگاهي سر زديد ، حتما به عكس هاي روي ديوارها و آلبوم هايش توجه كنيد . هم چنين اگر به آتليه عكس عروسي سر زديد هنگام ديدن نمونه ي كارهايش به آرايش عروس ها هم توجه كنيد چرا كه شايد از اين طريق بتوانيد عكاس و آرايشگر مورد پسندتان را پيدا كنيد .

عكس عروسي

 • با ديدن نمونه ي كارهاي عكس عروسي ، به سبك و شيوه ي عكاسي آتليه عكس پي ميبريد . بدين ترتيب مي توانيد متوجه شويد كه كارهاي آنها مدرن ، كلاسيك ، سنتي و فانتزي است يا خير . در اين صورت با توجه به علايق خودتان مي توانيد آتليه عكس تان را انتخاب كنيد. مثلا اگر خودتان سبك مدرن را بيش تر مي پسنديد بايد سراغ عكاسي برويد كه در اين سبك ذوق و سليقه داشته باشد و كار كند .
 • براي انتخاب تصويربردار حتما چند نمونه از ويدئوها و كليپ هاي اورا ببينيد تا با ديدن نمونه ي كارها بهتر بتوانيد تصميم بگيريد .
 • اگر آهنگ يا موسيقي خاصي را دوست داريد مي توانيد آن را به آتليه عكس خود بدهيد تا براي ميكس و تدوين فيلم عروسي از آن استفاده كند . ضمنا با بدقولي ، عكاس تان را معطل نگذاريد .

عقد قرارداد با آتليه عكس

 • قبل از عقد قرار داد با آتليه ، حتما درباره ي جزئياتي كه دوست داريد رعايت شود و يا از آن ها عكاسي شود ، قيمت ها ، كيفيت چاپ عكس ها و اندازه ي آن ها و … صحبت كنيد . امروزه هر عكاسي منوي خاص خودش را دارد و با عكاسي هاي ديگر كاملا متفاوت است به همين علت سعي كنيد از تمام عكاساني كه به آن ها مراجعه مي كنيد درباره ي جزئيات كارشان سوال كنيد تا روند كار عكاسي و قيمت آن ها مد نظرتان باشد .
 • هنگام قرارداد با آتليه عكس عروسي تان حتما تمام جزئيات را به صورت مكتوب در آوريد و كپي آن را نزد خودتان نگه داريد و يا دو نسخه از آن تهيه كنيد تا در اين يكي دو ماه مانده به عروسي چيزي فراموش نشود . چرا كه تنها شما نيستيد كه به آن عكاسي مراجعه كرده ايد و هر مراجعه كننده اي هم نظرات و خواسته هاي متفاوتي دارد كه عكاس نمي تواند همه ي آن ها را به خاطر بسپارد.

هزينه عكاسي و فيلمبرداري

 • در اين روزها برخي عكاسي ها قيمت و تنوع كارهاشان را به صورت ليست هايي آماده دارند كه آن ها را به عروس و دامادها مي دهند تا هم در وقت صرفه جويي شود و هم عروس و دامادها قيمت ها را فراموش نكنند و يا بر اثر فراموش كردن آن ها از عكاس به طور دائم سوال هاي تكراري نكنند . البته هنوز بسياري از عكاس هاي اين ليست ناچيز و كم قيمت را آماده نكرده اند . پس شما مجبوريد به خودتان زحمت يادداشت كردن آن ها را بدهيد و يادتان باشد كه حتما با خودتان قلم و كاغذ ببريد .

فايل يا نگاتيو عكس عروسي

 • عكاسان معمولا فايل عكس ها را پيش خود نگه مي دارد،شما مي توانيد هنگام عقد قرارداد در اين باره با او صحبت كنيد و به توافق برسيد .بعضي از عكاسان قبول مي كنند كه بعد از چاپ هر عكس، نگاتيو يا فايل آن را به قيمت كم تري از چاپ عكس بفروشند. يعني اگر چاپ عكس هشت هزار تومان باشد بعد از چاپ نگاتيو آن را به شما دو / سه هزار تومان مي فروشد . البته عكاساني هم هستند كه مي گويند از مراسم عروسي حداقل شش ماه تا يك سال بايد بگذرد تا فايل يا نگاتيو هاي عروسي تان را بدهند. گرفتن فايل ها بيش تر براي كساني مهم است كه قصد عزيمت به شهر يا كشور ديگري را دارند و ديگر دسترسي به عكس هاشان نخواهند داشت.

تاريخ رزرو آتليه عكس

 • براي رزرو عكاسي حتما حداقل ازيك ماه و نيم جلوتر اقدام كنيد ، مخصوصا اگر مراسم تان مصادف با اعياد مذهبي و ملي است بايد زودتر براي اين موضوع دست به كارشويد.

كميت و كيفيت عكس عروسي

 • فراموش نكنيد كه تعداد كمي عكس با كيفيت بهتر از هزاران عكس بي معني و بدون كيفيت است . هيچ ارزاني بي حكمت نيست و هيچ گراني اي نيز دليل مرغوب بودن نيست. پس براي انتخاب عكاس با معيارهاي اساسي و درست اقدام كنيد.

صرفه جويي در هزينه هاي عكاسي

 • نرخ عكاسان حرفه اي معمولا گران است و براي عكاسي در طول مراسم تان كه ديگر نيازي به نورپردازي و فيگورهاي عكاس تان پيدا نمي كنيد مي توانيد ازيك عكاس معمولي تر بهره ببريد . بدين ترتيب كه بعد از عكاسي باغ ، آتليه و عكس هاي سفره عقد كه با يك عكاس حرفه اي انجام مي دهيد ، مي توانيد ادامه ي مراسم تان را كه مي خواهيد با خاله ، عمه و … عكس هاي يادگاري بگيريد ، با عكاس يا اشخاص ديگري پيش ببريد .
 • عكاسي هاي حرفه اي معمولا براي فرستادن عكاس شان به مراسم تان پولي دريافت نمي كنند . اما براي چاپ آن ها شما مجبوريد به آن ها پول بپردازيد در حالي كه اگر اين كار را يكي از آشنايان تان انجام دهد ديگر متحمل هزينه نمي شويد . البته اگر بخواهيد محكم كاري كنيد مي توانيد هم از عكاس تان بخواهيد كه به مراسم تان بيايد و هم از دوست تان بخواهيد تا از شما عكاسي كند در اين صورت هزينه تان نيز نصف مي شود.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۰۳:۳۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 31
دیروز : 17
افراد آنلاین : 1
همه : 6209
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب